SASNIEGT MŪSU KLIENTU VĒLMES

SASNIEGT MŪSU KLIENTU VĒLMES

Palīdz atrast labāku risinājumu

Ville Kari lauksaimnieks Somijas Dienvid-Ostrobotnijas reģionā, izmēģināja jauno Valtra T sēriju 2013.gada vasarā. No aprīļa līdz oktobrim divi traktoru prototipi sasniedza 2000 darba stundas. Abi traktori bija Direct modeļi ar bezpakāpju CVT transmisiju. 

Ville Kari
Alajärvi, Somija

Testētā tehnika: Divi Valtra T Sērijas Direct modeļi
Galvenie uzdevumi: Piena un gaļas lopkopība

Labi sabalansēts traktors darbam un kontrolei

Darbi pavasarī sākās ar mēslojumu kaisīšanu un augsnes sagatavošanu. “Jau no paša sākuma pamanīju, ka traktors ir ļoti veikls pagriezienos, tomēr arī stabils braukšanā,” ziņo Ville.

Jo vairāk tika strādāts, jo iespaids par labi sabalansētu un komfortablu traktoru tikai pastiprinājās. Tas izrādījās īpaši stabils velkot savācējpiekabe. “Jaunā T sērija spēj veikt vilkšanas darbus uz lauka ļoti vienmērīgi, bet uz ceļa tas iet kā vilciens.”

T sērijas veiklība ir tālāk uzlabota ar ciešāku pagrieziena rādiuss un jaunu iezīmi, kas ļauj stūrēšanas jutību pārmaiņus pielāgot. Tas izrādījās īpaši noderīgi darbā ar ķīpām ar frontālo iekrāvēju. “Nav nepieciešams tik daudz grozīt stūri, un tas ir ļoti precīzs braucot taisni. Jaunā stūrēšanas sistēma ir patiešām lieliska!”

Jaunā kabīne ir vēl plašāka un gaišāka. “Redzamība ir uzlabota visos virzienos. Visa vadība, kā četru riteņu piedziņas slēdzis un diferenciāļu slēdzis ir viegli atrodami. Ir arī pietiekami kontaktligzdu un brīvas vietas papildus aprīkojumam kabīnē,” saka Ville.

Spēcīgās darba gaismas padara darbu tumsā daudz vieglāku. Visi gaismu slēdži ir sagrupēti vienuviet uz speciāli atzīmēta paneļa. “Arī reversā braukšanas sistēma ir gājusi lielu soli uz priekšu. Jaunā elektroniski vadāmā sistēma ir ļoti ērta,” saka Ville, pēc TwinTrac sistēmas izmantošanas pļaušanas darbos. Kopumā Kari bija ļoti patīkami pārsteigts par jauno T sēriju, norādot, ka braukšanas un vadāmības iespējas ir paceltas pilnīgi jaunā līmenī.

Ville Kari, 34, ir lauksaimnieks jau 15 gadus, kuru laikā viņš entuziastiski ir attīstījis savas lauksaimniecības spējas. Blakus vecajai piena lopu kūtij, uzbūvētas jauna gaļas lopu kūts un automatizēta slaukšanas kūts. Tiek apgūti arī jauni lauki un nu aptuveni 250 ha tiek izmantoti bioloģiskajai lauksaimniecībai.

Saimniecībā strādā divi līdz trīs darbinieki. Papildus lopkopībai, lauku un meža darbiem, Ville atrod laiku arī pakalpojumu sniegšanai. Vasarā galvenie pakalpojumi sevī iekļauj kulšanas darbus, bet ziemā – koku zāģēšana enerģijas ieguvei.

Ville izmēģina Valtras traktoru prototipus kopš 2007.gada. “Atslēga uz prototipu izmēģināšanu ir izmantot tos īstiem darbiem un nodarbināt tos pēc iespējas vairāk stundas pēc iespējas vairāk praktiskos darbos, cik tas ar traktoru vien iespējams. Dažkārt tieku instruēts fokusēties uz konkrētām attīstības virzieniem,” saka Ville.

Pārsteigumi un izmaiņas ir bieža parādība testējot prototipus. “Dažus prototipus nākas izmantot tikai vienu dienu, bet dažus mēnesi no vietas. Daži strādā nevainojami, citi ir pilni pārsteigumu,” atzīst Ville.

Labam izmēģinātājam ir jābūt modram un jāspēj apšaubīt jebkādi dotie risinājumi. Valtra prototipi tiek nepārtraukti aprīkoti ar dažādiem datu vācējiem, kas atrodas tiešsaistē ar rūpnīcu. Testētājs veic atzīmes sistēmā par savu darbību un novērojumus, kamēr viņš atrodas kabīnē un iespaidi par paveikto ir svaigi. Katrs novērojums un komentārs tiek rūpnīcā rūpīgi izskatīts.

“Dokumentācija ir sistemātiska; Valtra sistēma ir ļoti laba. Visas atsauksmes tiek patiešām izmantotas, lai attīstītu un uzlabotu traktoru. Ir patiešām atalgojoši redzēt cik daudz pašu ieguldīts darbs ir ietekmējis gala produktu, arī jaunajā T sērijā,” saka Ville.

Teksts un attēli: Matti Kallio

Turpināt pārlūkot T sērijas lapu >