SASNIEGT MŪSU KLIENTU VĒLMES

SASNIEGT MŪSU KLIENTU VĒLMES

Uzticamība caur testēšanu

Koivikko muižā Kitee ciematā, Somijā, 2013.gada pavasarī sāka testēt jaunos Valtra T sērijas modeļus. Versu modelim nācās pierādīt tā spējas nekavējoties, kādā būvniecības projektā.

Koivikko Muiža, Kitee, Somija
MTY Partanen & Tolonen lauksaimniecības kooperatīvs

Testētā tehnika: Divi Valtra T Sērijas Versu modeļi (250 un 174 zs)
Galvenie uzdevumi: Piena un gaļas lopkopība un biogāzes stacijas apkalpošana

 

Nopietna vilkšanas jauda

“Mēs uzreiz pamanījām, cik sīksts šis traktors ir, kad tika veikti vilkšanas darbi,” Pekka Partanen izsakās. “Mēs būvējām jaunā šķūņa pamatus. Zeme bija tikko atkususi, tādēļ kravas nācās pārvadāt vairāk vai mazāk pa dubļiem.”

Kad traktors tika izmantots kūtsmēslu un vircas pārvadāšanā, prototips demonstrēja ne tikai tā vilkšanas jaudu, bet arī tā spējas uz ceļa. “Traktora stabilitāte, pārredzamība no kabīnes un vadības kontroles izvietojums ir lieliskas,” atzīst tehniskais menedžeris Tero Nenonen.

Tādi paši pozitīvi iespaidi tika iegūti pievienojot agregātus. “Hidraulikas un bremžu savienojumus tagad ir daudz vienkāršāk izmantot, tā pat arī gaismu slēdžus. Tie ir labāk veidoti un ērtāk izkārtoti,” saka Tero.

Traktori tika izmantoti aptuveni vienādi gan lauka darbos, gan transportēšanas darbos, piemēram, pārvadājot kūtsmēslus un vircu uz biogāzes rūpnīcu. Kalnainais Karēlijas apvidus bija lieliski piemērots jaunās T sērijas darbības spēju pārbaudīšanai uz ceļa. Versu transmisija un citas augstāk attīstītās sistēmas tiešām tika kārtīgi pārbaudītas Kitee apvidū. Motors, bremzes un kabīne arī tika novērtēti, ņemot vērā braukšanas kvalitāti un drošības aspektus.

“Versu transmisija ievērojami uzlabojusies. Automatizētā transmisija darbojas ātri un labi ar motoru. Pat pie smagiem vilkšanas darbiem, nav grūti braukt pret kalnu arī automātiskajā režīmā. Kopējais sniegums radīja sīkstas mašīnas iespaidu,” komentē Pauli Tolonen

Arī cits jaunais aprīkojums ir ērti izmantojams. “Apvienojot AutoTraction funkciju ar bremzēm bija lielisks risinājums un gāzes pedālis darbojās labi. Arī kruīza kontroli uzstādīt ir vienkārši,” turpina Tero Nenonen.

Pret kalna funkcija tika īpaši novērtēta, pierādot savu nepieciešamību slidenos apstākļos vai citādāk izaicinošās situācijās. “Šī sistēma attur traktoru no ripošanas atpakaļ pie kustības uzsākšanas, kas ir ļoti nepieciešams tādos gadījumos kā beidzot darbu uz lauka un mēģinot “pievienoties” satiksmei uz ceļa. Sistēma padara to daudz vienkāršāku un drošāku,” saka Pauli Tolonens.

Arī labā pārredzamība no vadītāja kabīnes tika atzīmēta, īpaši krustojumos un piedaloties satiksmē. “Balstu neesamība labās puses logam palielina redzamību krustojumos, kas ir liels bonuss no drošības viedokļa,” Saka Pekka Partanens.

Drošības nozīmīgums tiek īpaši uzsvērts saimniecībai sadarbojoties ar vietējo lauksaimniecības skolu. Caurmērā, prototipu testēšana ir jaunā produkta drošības un uzticamības novērtēšana. “Jebkāds “pārsteigums”, kas pēkšņi parādās prototipa stadijā, aiztaupa virkni problēmu vēlāk klientam,” norāda Pekka.

Koivikko Muiža
Nelielā Koivikko sabiedrība Kitee ciematā Ziemeļu Karēlijas reģionā Somijā, ir mājas grupiņai uzņēmumu, ieskaitot privāto piensaimniecību Koivikko muižā. Šī saimniecība nodrošina apmācību centru vietējās lauksaimniecības skolas astoņdesmit studentiem, kā arī te tiek audzēti lopi. Citi pakalpojumi iekļauj sevī jāšanas skolu un restorānu. Cits vietējais Koivikko uzņēmums ir BioKymppi, kas ražo siltumu un elektrību no bioloģiskajiem atkritumiem un vircas, kas tiek savākti pa visu Austrumu Somiju. Uzņēmums ražo arī no kūtsmēsliem iegūtu biogāzi, ko izmanto bioloģiskas produkcijas iegūšanai šajā saimniecībā.

Teksts un attēli: Matti Kallio

Turpināt pārlūkot T sērijas lapu >