SASNIEGT MŪSU KLIENTU VĒLMES

SASNIEGT MŪSU KLIENTU VĒLMES

Kabīne veidota vadītājam

Jaunā Valtra T sērija tika testēta 2013.gada pavasarī un 2014.gada vasarā lauksaimniecības tehnikas pakalpojumu uzņēmumā Kalajoen Neliveto, kas atrodas Kalajoki, Somijā. Tika pārbaudītas vairākas T sērijas versijas, bet lielākā daļa darba tika paveikta ar Versu modeli, kas aprīkots līdzīgi ražotajam modelim.

Ville-Matti un Juha-Pekka Vuollet
Kalajoen Neliveto Oy lauksaimniecības tehnikas pakalpojumu sniedzēji
Kalajoki, Somija

Testētā tehnika: Vairāki T sērijas Valtra traktori
Galvenie uzdevumi: Mēslojuma kaisīšana, skābbarības sagatavošana, augsnes sagatavošana, sēšana

Paaugstinātas izmantošanas iespējas

Prototipi tika aktīvi izmantoti uzņēmuma darbībā. Darbi pavasarī galvenokārt ietvēra mēslojuma kaisīšanu, augsnes sagatavošanu un sēšanu, bet vasarā vairāk koncentrējās uz skābbarības sagatavošanu.

Versu modelis tika izmantots, lai apsētu apmēram 350 ha. Traktors tika izmantots arī, lai vilktu 50 kubikmetru skābbarības piekabes, un skābbarības presēšanai. Paaugstinātās T sērijas izmantošanas iespējas kļuva redzamas garās un daudzveidīgās darba grūtībās. Visas iezīmes viena otru papildina veidojot pilnīgu aprīkojumu lieliski vadāmam traktoram.

“Jaunā T sērija bija tiešām patīkams pārsteigums. Traktoru ir viegli izmantot, iespējams pilnīgāk izmantot traktora iespējas un vadītājs arī visgarākajā darba dienā jūtas komfortabli pie traktora stūres,” komentē Ville-Matti Vuollet.

“Jaunā vadība padara īpaši viegli izmantojamu transmisiju. Gan uz lauka, gan uz ceļa iespējams braukt gan automātiskā režīmā, gan izmantojot pedāļus,” turpina Juha-Pekka Vuollet. “T sērija patiešām efektīvi un stabili darbojas ar frontālo iekrāvēju. Lieliskā redzamība, izveicība un nelielais svara palielinājums ir labi izjūtams,” saka Ville-Matti.

Juha-Pekka, kurš ir atbildīgs par servisu un uzturēšanu, bija pārsteigts par pabeigtību apdarē, piemēram, sakārtoto cauruļu, šļūteņu un kabeļu izkārtojumu. “Skaidri redzams, ka arī par servisa darbu ir padomāts. Apkopes var tikt paveiktas ātri un visi apkalpojamie mezgli ir viegli pieejami.”

Lielāko daļu no pozitīvā iespaida par T sēriju rada jaunā kabīne. Ergonomiski izvietotā vadība, loģiskās funkcijas un lieliskā redzamība padara vadītāja dzīvi daudz vienkāršāku. “Traktors visās situācijās ir pilnā vadītāja kontrolē,” apraksta Ville-Matti.

Stabilas braukšanas īpašības un piekare ir īpaši izceļamas, jo tās uzlabojušas vadāmību. “Priekšējā tilta piekare strādā optimāli, kā šasijas pagarinājums,” saka Juha-Pekka. “Ļoti efektīva ir arī jaunās versijas kabīne, kuras amortizācija ir pielāgojama.”

Priekšējā stikla tīrītāja spēja aptvert pat apakšējo stikla malu tika ievērota un novērtēta īpaši aršanas darbos. Turklāt jumta logs izslēdz nepieciešamību lieki mežģīt kaklu pie iekraušanas darbiem, kamēr labās puses logs, kuram nav vertikālo siju, rada netraucētu skatu uz traktoru šajā pusē.

Parocīgs darbarīku komplekts un jaunas uzglabāšanas vietas kabīnē padara vadītāja dzīvi vēl vieglāku. “Darbarīku komplektā ietilpst visi nepieciešamie rīki, kas ir liels uzlabojums,” saka Juha-Pekka. Arī stereo kvalitāte nepalika nepamanīta. Sistēmā atrodas labi pamtskaļruņi un basa skaļrunis, kas var tikt izmantoti arī lai atskaņotu mūziku no vadītāja personīgās ierīces.

Visam piedevām, Ville Matti piemetina: “Tas noteikti ir viens izskatīgs traktors!”

Teksts un attēli: Matti Kallio

Turpināt pārlūkot T sērijas lapu >